Relacja z II podróży misyjnej Pastora Leszka Mochy - KZ Zbór Oaza Miłości - Jastrzębie Zdrój

Relacja z II podróży misyjnej Pastora Leszka Mochy

Kronika » Relacja z II podróży misyjnej Pastora Leszka Mochy

INDIE 2012 – Moja druga podróż misyjna

 

      Druga podróż misyjna do Indii była jedną z najwspanialszych podróży mojego życia. Pastor Abraham doskonale zorganizował mój pobyt w Indiach. Każdy dzień był pełen niespodzianek i wyzwań. Każdego dnia miały miejsce cuda i wspaniałe wydarzenia, które wskazywały na wielkość i potęgę Boga.

 

      Podróż rozpocząłem w MUMBAI skąd udaliśmy się do KOLKATY ( Calkutta), a później do Moldy i Ganjole .Tam poznałem wspaniałych pastorów, którzy w stanie WEST BONGAL służą Bogu od lat. Pastor Binu i Deena Thampy oraz pastor Stalin i Jissa Thomas, to oddani Bogu ludzie. W Ganjole miałem przywilej oddać do użytku trzy sierocińce dla dzieci ulicy. Sponsorujemy budowę dwóch sierocińców dla bezdomnych dzieci ulicy oraz utrzymujemy 25 pastorów z rodzinami. To wszystko dzięki sponsorom z Polski oraz Polonii w Niemczech (Dusseldorf oraz Ludwigshafen i Mannheim oraz Wuppertal). Jestem wdzięczny Bogu, że mogłem przekazać 25 000 Euro od wymienionych sponsorów, pastorowi Abrahamowi na misję w Indiach.

 

      Wielkie wrażenie zrobiło na mnie nabożeństwo w Damdim - miejscowość w górach na granicy z Nepalem - 14 osób zostało uzdrowionych oraz 20 osób zapragnęło, aby natychmiast biały pastor ochrzcił ich, bo oddały swoje życie Bogu. Po pobycie w West Bongal udałem się do New Delhi, a tam, jako gość honorowy, uczestniczyłem w konferencji z Joyce Meyer oraz Hillsong Australia, miałem także możliwość usługiwać w New India Church of God w New Delhi oraz odwiedziłem w ubogiej dzielnicy grupę domową, na której było około 60 osób.

 

      Ostatnie dni spędziłem w stanie Gujarat na ewangelizacji oraz konferencji dla pastorów i liderów stanu Gujarat. Na ewangelizacji, co wieczór było około 2500 osób, przez trzy dni około 300 osób oddało życie Bogu, a w sobotni wieczór około 250 osób przeżyło Chrzest w Duchu Świętym z modlitwą innymi językami. Wielką radością było dla mnie usługiwać pastorom, studentom Szkoły Biblijnej w Vapi koło Silvassa oraz liderom kościoła New India Church of God ze stanu Gujarat

 

Kościół New India Church of God w Indiach dynamicznie się rozwija. Mają 3089 zborów w 22 stanach Indii oraz w Nepalu i Bhutan. Ich wizją jest założenie 4000 zborów do końca 2012 roku. Mają 15 Szkół Biblijnych (Bethesda Bible Institutes) w 11 językach indyjskich. Ich wizja to 25 Szkół Biblijnych do końca 2012 roku.

Otworzyli 13 Domów Dziecka w 12 stanach, pragną, aby do końca 2012 roku było ich 25. Posiadają 8 Bethesda Christian Academy - to chrześcijańskie, zielonoświątkowe szkoły podstawowe - oraz jeden College (szkoła średnia) o profilu Technology & Sciences BITS w Madhya Pradesh. Ich wizją jest otworzyć do końca roku 12 nowych szkół. Powstało 25 szkół krawiectwa dla bezdomnych kobiet, pragną, aby było ich 100 do końca tego roku.

 

      Mają wielką wizję, bo jak mówią, służymy WIELKIEMU BOGU. Jest to dla mnie wielką radością, że możemy ich wspierać w modlitwie oraz materialnie, zbierając datki na ich wielkie dzieło.

 

Pastor Leszek Mocha

 

Konto Bankowe – ofiara na Indie

Kościół Zielonoświątkowy ul. Kościelna 1 Jastrzębie Zdrój, 44-338

GETIN NOBLE BANK SA/ Jastrzębie
07 1560 1094 2105 0274 2191 0002 
w tytule - Ofiara na Indie

Swift -GBG CPLPK (dla przelewów zagranicznych)


Pastor BINU i DEENA THAMPY córki ABIGAIL i HANNAH

Pastor STALIN i JISSATHOMAS córka ANY syn ASHAPEL oraz Pastor Abraham

Otwarcie trzech sierocińców w Ganjole

Otwarcie trzech sierocińców w Ganjole

Otwarcie trzech sierocińców w Ganjole

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

Pastor DEEPAK i RENUBALA KUMAR

Damdim na granicy z Nepalem

Damdim na granicy z Nepalem

NEW INDIA CHURCH of GOD w New Delhi

NEW INDIA CHURCH of GOD w New Delhi

KONFERENCJI z JOYCE MEYER

HILLSONG SYDNEY AUSTRALIA w New Delhi

HILLSONG SYDNEY AUSTRALIA w New Delhi

HILLSONG SYDNEY AUSTRALIA w New Delhi

Dzieci na grupie domowej w New Delhi z Pastorem Abrahamem

Pastor ABRAHAM z żoną JOYCE

Konferencja oraz Ewangelizacja w Gujarat, miejscowość Songarh

Konferencja dla Pastorów i sudentów Szkoły Biblijnej w Voapi

Studenci Szkoły Biblijen w Voapi

Pastor BA-BU ABRAHAM z żoną