Chrzest wiary w wieku dorosłym (w wodzie) jest aktem posłuszeństwa wobec Boga i Jego Słowa oraz symbolem śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Chrzest jest zewnętrznym znakiem wewnętrznej duchowej przemiany, która poprzez wiarę wydarzyła się w sercu wierzącego.

Baptizo jest greckim słowem określającym chrzest. Pochodzi od słowa bapto, które oznacza zanurzyć, zatopić lub pogrzebać w czymś.

„ (19) Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.” Mateusz 28.19-20

„(15) I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (16) Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony”  Marek 16.15-16

Serdecznie zapraszam do Oazy KZ Jastrzębie Zdrój na kolejne fantastyczne nabożeństwo połączone z Chrztem Wiary. Będzie wiele radości, uwielbienia Boga, bo kolejne osoby postanowiły iść za Jezusem.

Chrzest odbędzie się 19 listopada 2017 w niedzielę, godz. 10:30 na ul. Kościelna 1.

Pastor Leszek Mocha

Serwis internetowy www.kzjastrzebie.org wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.