„Jeśli się coś trochę opóźnia, czekaj na to cierpliwie, bo przyjdzie na pewno, zdarzy się niechybnie. „Ks. Habakuka 2: 3 Biblia Warszawsko-Praska.
,„Jeżeli się odwleka, wyczekuj go, gdyż na pewno się spełni, nie opóźni się.” Ks. Habakuka 2:3 Biblia Warszawska.
„…a jeśli się opóźnia, ty go oczekuj, bo w krótkim czasie przyjdzie niezawodnie.” Ks. Habakuka 2:3. Biblia Tysiąclecia.
Opóźnienia zawsze są frustrujące. Jestem niezadowolony, gdy moja „łódź ratunkowa” nie podpływa na czas i moje modlitwy nie są od razu wysłuchiwane. Muszę jednak uznać ten prosty fakt, że Boży zegar bije inaczej niż mój, że to ja jestem w ciągłym pośpiechu, ale Bóg nie; On używa słowa na „P” o wiele częściej niż bym sobie tego życzył. On mówi: „ Poczekaj” podczas, gdy ja nie mam na to ochoty, a nawet wydaje mi się, że po prostu nie mam już czasu, aby dłużej czekać.
Pewien mężczyzna, który urodził się dwa miesiące przed terminem, usprawiedliwiał swoje nieustanne życie w pośpiechu mówiąc: „ Tak mi się spieszyło, że urodziłem się nawet o dwa miesiące wcześniej i od tego dnia, cały czas, żyję w nieustannym pędzie”.
Życie w ciągłej gonitwie doprowadzi cię do szaleństwa, chyba, że w końcu dojdziesz do takiego samego wniosku jak Marta Reeves (amerykańska piosenkarka, były polityk i wokalistka formacji Martha and the Vandellas.):” Już nie staram się robić niczego w pośpiechu, bo wiem, że moja wiara w Boga sprawi, że On zawsze doprowadzi mnie na miejsce we właściwym czasie”
Podpisuję się pod tymi słowami i wiem, że jeśli coś się opóźnia, to jest to Jego problem. Wiem też, że Bóg zawsze przychodzi na czas.

Serwis internetowy www.kzjastrzebie.org wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.