Takie mury możemy napotkać wszędzie i z wielu różnych powodów.
Powstrzymują nasz rozwój , niszczą wizję osiągnięcia sukcesu, stawiają opór w momencie , gdy pragniemy zmian, powodują, że zdarza się nam zaprzepaścić niepowtarzalna szansę, sprawiają , że boimy się podjąć wyzwanie w obawie przed możliwą porażką.
Gedeon jest klasycznym przykładem takiej postawy. Pojawiła się sposobność odniesienia zwycięstwa nad wrogiem , ale kiedy zapukała do jego drzwi, to jedyne, co był w stanie zobaczyć to był niewidzialny mur zbudowany z cegieł przeszkód, niemożliwości i przewidywanej klęski. Podobnie jak wszyscy pesymiści , patrząc na małża zamkniętego w muszli nie wyobrażał sobie , że w środku mógłby znaleźć perłę. Szybciej spodziewałby się , że zostanie śmiertelnie zatruty toksyczną substancją, którą mogą wytwarzać te mięczaki.
„Odrzekł na to Gedeon: O Panie, a czymże ja wyzwolę Izraelitów? Widzisz przecież, że moja rodzina jest najuboższa w całym pokoleniu Manassesa, a ja sam – najmniejszy w domu mojego ojca.” Ks. Sędziów 6:15tłumaczenie Biblii Warszawsko-Praskiej.
Pierwszy niewidzialny mur, który otaczał Gedeona nazywał się :”Ściana uczuć, które nie zgadzają się z faktami”
„Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Ja wywiodłem was z Egiptu i wyprowadziłem was z domu niewoli, (9) i wyrwałem was z ręki Egipcjan i z ręki wszystkich waszych gnębicieli, których wygnałem przed wami, dając wam ich ziemię. (10) I rzekłem do was: Jam jest Pan, Bóg wasz. Nie lękajcie się bogów Amorejczyków „ Ks. Sędziów 6:8-10

Takie były fakty, lecz uczucia zwiodły Gedeona i sprawiły , że nie widział Bożej wierności. Chmura mroku, przygnębienia i zwątpienia wisiała nad nim tak nisko , że przyszłość wyobrażał sobie jedynie w czarnych kolorach. W jego wyobrażeniu Bóg był zamknięty gdzieś w bibliotece, w dziale historii. Jego uczucia były takie podrażnione i skrajne, że nie potrafił oddzielić ich od faktów. Dlatego ten mur musiał zostać zburzony.
Spójrzmy jeszcze raz na to , co Bóg powiedział o sobie: „ Ja jestem Bóg, Wasz Bóg”. W ten sam sposób polecił Mojżeszowi , aby przedstawił Go faraonowi. On chce być naszym Bogiem , zawsze obecnym, zawsze działającym, czyniącym cuda, Bogiem tutaj i teraz bez względu na nasze odczucia. Nasze uczucia nie powinny nigdy negować tego faktu , że Pan Jest. To jest pierwszy mur, który powinien upaść w naszym życiu.

Serwis internetowy www.kzjastrzebie.org wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.