„Miłość nigdy nie ustaje” Biblia Warszawska   „Miłość nigdy nie umiera” Biblia The Message

1 List do Koryntian13;8

Coraz więcej ludzi traci pewność odnośnie swojej przyszłości. Popadają w obsesję, którą można by nazwać „kompleksem niepewności”. Dla tej grupy ludzi wszystko jest tak przejrzyste jak błoto i tak stałe jak truskawkowa galaretka. Donald Rumsfeld najprawdopodobniej opisał ich dylematy w najwłaściwszy sposób. I choć to, co wyraził brzmi dość skomplikowanie, to postaram się to przekazać w miarę zrozumiały sposób. Otóż, ten  współczesny, amerykański polityk powiedział tak: ”Mamy znane wiadome. Rzeczy, o których wiemy, że je wiemy. Wiemy również ,że istnieją znane niewiadome. Innymi słowy, wiemy, że są pewne rzeczy, których nie wiemy. Ale są również nieznane niewiadome – takie, o których nie wiemy, że ich nie wiemy”.

Najczęściej właśnie te, nieznane niewiadome powodują u nas migrenowe bóle głowy. To właśnie w takich sytuacjach najlepiej byłoby zastosować zasadę z Przypowieści Salomona27:1, który brzmi: ”Nie przechwalaj się dniem jutrzejszym, bo nie wiesz jeszcze, co się za nim kryje.” Biblia Warszawsko-Praska.

Nie przechwalaj się , nie bądź pewny siebie i swojej przyszłości, ale w tym, co niewiadome złóż swoją nadzieję w Niezmiennym Bogu. On jest przyjacielem bliższym niż rodzony brat ( Przyp.Sal.18;24), On jest Niezniszczalny i Nieprzemijający.

On jest taki sam, nawet w najgłębszym kryzysie,  możesz na Nim polegać nawet w największym niebezpieczeństwie w najtrudniejszej walce jest zawsze tuż obok.

Pamiętaj, że On jest przy tobie zawsze, gdy potrzebujesz Go najbardziej. Dwóch mężczyzn stanowczo zaprzeczało, że Bóg istnieje, ale tylko do czasu, gdy jeden z nich zapadł na śmiertelną chorobę. Umierający wiedział , że śmierć zbliża się do niego wielkimi krokami, że niedługo wejdzie w ramiona wieczności. Jego przyjaciel, ten drugi mężczyzna , obawiając się , że tamten w ostatniej chwili zmieni zdanie i zawoła o pomoc do Boga , zachęcał go :” Nie poddawaj się ,trzymaj się do końca swoich przekonań!”Chory , ledwie łapiąc kolejny oddech odpowiedział:” Ale czego mam się trzymać? Nic mi nie pozostało!”

Każdy z nas potrzebuje czegoś się uchwycić. Czegoś, co nie przeminie w przyszłości, czegoś, co niezostanie zniszczone przez śmierć, co nie jest zależne od ekonomii, polityki,  czy terrorystów.

Bóg i tylko On jest naszą odpowiedzią. On jest Niezniszczalny! Żadna bomba nie wysadzi Go w powietrze, żaden ogień nie spali, żadne tornado Go nie porwie, żadne trzęsienie ziemi Go nie wzruszy , a diabeł i cała moc piekła są wobec Niego bezsilni!

Serwis internetowy www.kzjastrzebie.org wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.